Fosi Audio - MC351-48V 2.1 Channel Amplifer
Kategorya: Fosi - DAC, Amplifier & Streamer Magagamit
Para sa karagdagang impormasyon, bisitahin ang aming opisyal na website sa creativeav.com.my
Specifications
  • UOM: Piece
Deskripsyon
All-in-One Multifunctional DAC Amplifier
* Input : BT/RCA/OPT/USB/COA; Output: Passive Speakers/Subwoofer/Pre-Out
* Amp Chip : TPA3255×2; THD: ≤0.03%; SNR: ≥100dB
* Max Output Power : 165W×2+350W@4Ω
Description
High Power with Great Sound: Equipped with two high-end Texas Instruments TPA3255 Class-D amplifier chips and a 100-fin heatsink, the MC351 can stably output up to 165W x 2 + 350W power in a 2.1 channel setup. The dual PCBA separated design ensures that the input and output signals do not interfere with each other, providing you with the purest and most impeccable sound quality.
Specifications
Output Power : 165W x 2 + 350W @ 4Ω
Terminating Impedance : 4-8Ω
Input Mode : Bluetooth 5.3+RCA+COA+OPT+USB
Output Mode : SPK OUT+SUB OUT+3.5mm PRE OUT
Frequency Range : 20Hz - 20KHz(±0.1dB)
THD : ≤0.03%
SNR : ≥100dB
Device Dimension : 7.28  x 5.0 x 2.24 inches
DC Input Range : 24-48V
Sampling Rate : USB24bit/96kHz ; OPT/COA 32bit/192kHz
Power Supply : 32V/5A, 48V/5A