FR-D720-2.2K
FR-D720-2.2K
Category: MALAYSIA Available
For more information, visit our official website at fapritech.com
Description
Type:
FR-D700 Compact Inverter
Minimum Rated Voltage:
200 V
Min. Permissible Voltage:
170 V
Maximum Rated Voltage:
240 V
Max. Permissible Voltage:
264 V
Current Type:
AC
Phases:
3
Rated Output Current ND:
10 A
Rated Motor Capacity ND:
2.2 kW