Fosi Audio - MC331-24V 2.1 Channel Amplifier
Kategori: Fosi - DAC, Amplifier & Streamer Tersedia
Untuk informasi lebih lanjut, kunjungi situs resmi kami di creativeav.com.my
Specifications
  • UOM: Piece
Deskripsi
All-In-One DAC Amp/Headphone Amp
* Input : RCA, Bluetooth, USB, Optical, Coaxial
* Output : Passive Speaker Output, Pre-Out, 3.5mm Headphones
* Output : SNR≥100dB; THD≤0.03%; Bluetooth Codecs : SBC, AAC
  Description
Amazing Combination : As an integrated tube DAC amp with a VU meter, the visual aesthetics of the 5654W vacuum tubes and VU meter add a nice warm and soft effect to not only the appearance but the sound as well, giving the modern look a retro feel.
Compact Yet Powerful : The MC331 only takes up minimal desktop space but boasts a maximum power output of 105W x2@4Ω, effectively driving your bookshelf speakers. Additionally, it has a pre-out and a 3.5mm headphone output, making it versatile enough.
Specifications
MAX Power Output :105W x 2@4Ω
Input Mode : Bluetooth + RCA + USB + COA + OPT
Output Mode : Passive Speaker Output, Pre-Out, 3.5mm Headphone Output
THD : 0.03%
SNR : 100dB
Device Dimension : 10 x 2 x 2.7 inches
Terminating Impedance : 4-8 Ohm
Power Supply : 24V/4.5A