COSA CX10-5B/56 CEILING FAN COSA WALNUT/MB -by ALPHA
Chin Chun Hardware Sdn Bhd
Kategori:
CX
Tersedia
Untuk informasi lebih lanjut, kunjungi situs resmi kami di
chinchunhardware.my
Kunjungi Situs Resmi
Hubungi Kami
Deskripsi
FEATURES OF CX10
DC Motor – Energy Saving
12 Speed Settings with Last Memory
Timer Off - 1hr, 3hr & 6hr
Forward & Reverse – Air Circulation
Natural Wind
Sleep Wind
SPECIFICATIONS
Model: CX10
Size : 56 inches
Fan Height: CX10 - 13.6"
Downrod Length: 8”
Blade Material: ABS
Remote Control: RF
Speed Selection: 12
Motor Type: DC
Motor RPM: 56" - 203
Airflow CFM : 9,090
Voltage: 240V ~ 50Hz
Wattage: 45W